Spróbuj skoków spadochronowych – to nie takie trudne!

Spróbuj skoków spadochronowych – to nie takie trudne!

0 0
Read Time:1 Minute, 51 Second

Dotychczas wydawało ci się, że skoki spadochronowe to coś zarezerwowanego tylko dla ekspertów w tej dziedzinie? Teraz skoczyć może prawie każdy – wystarczy znaleźć szkołę spadochronową, która prowadzi skoki tandemowe.

Do skakania ze spadochronem w tandemie wcale nie trzeba specjalistycznego przeszkolenia, badan lekarskich czy też kondycji. Dzięki skokom w tandemie coraz więcej osób interesuje się obecnie spadochroniarstwem także jako hobby czy skacząc regularnie i zdobywając doświadczenie do uzyskania międzynarodowych licencji. Zawsze jednak musi być ten pierwszy skok – najlepszym pomysłem na zapoznanie się bliżej z podniebnymi widokami jest wykupienie skoku tandemowego. Na czy dokładnie polega tego rodzaju skok i kto może wziąć w nim udział?

141778210917702500

Skok tandemowy – wszystko, co warto wiedzieć

Skoki w tandemie odbywają się, jak sama ich nazwa wskazuje, w dwójkę. Śmiałek, który zdecydował się na skok, podpięty jest specjalną uprzężą do instruktora. W ten sposób nie trzeba martwić się o kwestie techniczne i o bezpieczeństwo. Uczestnicy skaczą z samolotu na wysokości 3000 metrów, co pozwala na swobodny lot bez otwierania czaszy przez około 30 sekund, lub też z 4000 metrów – tutaj wolnym spadaniem można rozkoszować się przez około minutę. Lądownie jest miękkie, dlatego nie wymaga specjalnej kondycji fizycznej.

Skoki tandemowe są łatwo dostępne – nie ma tutaj ograniczeń wiekowych, skakać mogą nawet dzieci i młodzież za upoważnieniem opiekuna i po spełnieniu wymogów szkoły spadochronowej. Wśród głównych przeciwwskazań znajdują się: waga powyżej 100 kilogramów, wzrost poniżej 120-140 centymetrów (zależnie od szkoły), epilepsja, ostra niewydolność krążenia i układu oddechowego, łamliwość kości, niestabilność kręgosłupa.

Gdzie skakać i ile trzeba zapłacić?

Ceny za skok w tandemie nie należą do zbyt wysokich. Trzeba na ten cel przeznaczyć co najmniej 500 złotych – dotyczy to skoku z 3000 metrów. Za ten z 4000 metrów trzeba uiścić opłatę rzędu 700 złotych. Skok może być też dodatkowo nagrywany, żeby po jego zakończeniu dostać film i zdjęcia. Taka usługa to wydatek 250 złotych, ponieważ w skoku uczestniczy dodatkowa osoba, która uwiecznia wyczyn.

Ci, którzy chcą wziąć dział w skoku, powinni wybierać rekomendowane szkoły spadochronowe. Zaprasza Skydive (http://www.skydive.pl/), która działa w miejscowości Kruszyn koło Włocławka, a także organizuje skoki w Kamieniu Śląskim i Przasnyszu. Skok tandemowy można zarezerwować łatwo przez Internet i kupić również w formie vouchera upominkowego, gdy chce się zrobić komuś niezwykłą niespodziankę. Udanych lotów!

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Bieganie metodą Gallowaya. Ciesz się dobrym zdrowiem i doskonałą formą!
Next post Badania i porady dla biegaczy