Jaki najskuteczniejszy spalacz tłuszczu z brzucha?

Jaki najskuteczniejszy spalacz tłuszczu z brzucha?

0 0
Read Time:6 Minute, 42 Second

Suplementy spalające tłuszcz są zdecydowanie coraz bardziej popularne. Jaki najskuteczniejszy spalacz tłuszczu z brzucha?

Spalacz tłuszczu z brzucha – czy to możliwe?

Suplementy spalające tłuszcz są zdecydowanie coraz bardziej popularne. Niema w tym nic zaskakującego, każda osoba aktywna fizycznie dąży do tego by jej ciało wzbudzało podziw i było wizytówką ciężkiej pracy jaką wkładamy w jego osiągnięcie. Niestety piękna reklama i marketing to nie wszystko, a jak się okazuje w przeprowadzanych badaniach większość cudownych spalaczy tłuszczu nie działa. Istnieje jednak jeden bardzo ciekawy naturalny związek który dobrze się sprawdza w walce z tłuszczem i to o nim dzisiaj porozmawiamy.

Jest nim Rauwolscine, cząsteczka która naturalnie znajduje się w niektórych roślinach z rodzaju Rauvolfia oraz Pausinytalia. Ma ona wiele pozytywnych korzyści i wpływa na utratę wagi, jednak wcześniej warto wspomnieć o innych naturalnych spalaczach tłuszczu.

Na początku warto ustalić, że większość naturalnych spalaczy tłuszczu nie działa. Jest to fakt który potwierdzają badania i niestety opinie pisane przez sprzedawców suplementów nie są w stanie tego zmienić. Na redukcję działają leki takie Efedryna czy Clenbuterol, jednak posiadają tak długą listę skutków ubocznych że ich stosowanie w żaden sposób nie jest dla nas opłacalne

Rauwolscine – najskuteczniejszy spalacz tłuszczu brzusznego?

Jeśli kiedykolwiek rozważałeś zakup tabletek na odchudzanie wspierających redukcję tłuszczu to bardzo często możesz spotykać się z hasłami reklamowymi które dla osoby ćwiczącej brzmią wręcz absurdalnie. Lista popularnych suplementów które nie działają na redukcję tłuszczu, a dalej są produkowane i sprzedawane to np. l-karnityna, Garcinia Cambogia czy Hoodia. Oczywiście takich przykładów możemy znaleźć wielokrotnie więcej.

Jest to duży cios dla branży suplementacyjnej gdyż przez takie produkty uczciwi producenci tracą i pośrednio przykleja się opinia o naciąganiu ludzi nawet w przypadku producentów którzy starają się swój asortyment dobierać tak by nie tylko był opłacalny, ale również spełniał oczekiwania konsumentów. Na szczęście istnieją również naturalne spalacze tłuszczu, które działają, choć jest ich nie wiele. Skupimy się na Rauwolscine która jest doskonałym przykładem. Jest w pełni naturalna, a jednak potrafi być skuteczna.

Czym jest i czy naprawdę działa spalacz tłuszczu brzusznego?

Tak. Jak wspomnieliśmy wcześniej to jeden z niewielu suplementów który rzeczywiście wpływa na utratę tkanki tłuszczowej. Jest naturalnego pochodzenia, a najczęściej do produkcji suplementów wykorzystujemy ekstrakty z takich roślin jak Rauwolfia Vomitoria, Serpentina czy Canescens, Zdarzają się także przypadki stosowania roślin z rodzaju Pausinystalia lecz oczywiście należy pamiętać że źródłem omawianego alkaloidu może być znacznie większa grupa roślin. Do produkcji suplementów wykorzystać można także po prostu czysty chlorowodorek Rauwolscine.

Rauwolscine czy Yohimbina?

Od dłuższego czasu toczy się dyskusja który alkaloid wybrać jeśli zależy nam na utracie tkanki tłuszczowej. Zarówno ten i ten mają swoich zwolenników i przeciwników. My skupimy się na budowie chemicznej która okazuje się być bardzo zbliżona, różnice polegają jedynie na rozmieszczeniu niektórych atomów w przestrzeni. Jak widać różnice są więc minimalne jednak mogą sprawić że substancje te w postaci suplementu będą się zachowywać zupełnie inaczej. Mimo, że na pozór nie powinno tak być, to jednak Rauwolscyna ma kilkukrotnie większy potencjał i do jej skutecznego działania wystarczą o wiele niższe dawki. Podczas gdy Johimbina wymaga kilkunastu mg na dobę. Przekłada się to na wiele dokuczliwych skutków takich jak bóle głowy czy dyskomforty żołądkowe.

Jak Rauwolscine wpływa na redukcję tłuszczu?

Mechanizm działania jest dokładnie taki sam jak w przypadku wspomnianej wcześniej Yohimbiny. Jest to antagonista receptorów Alfa-adrenergicznych =, czyli odpowiada za blokowanie receptorów hamujących lipolizę. Co ważne aby działała w pełni efektywnie warto przede wszystkim zwiększyć zapotrzebowanie na energię np. poprzez ćwiczenia fizyczne. Poprzez blokadę kluczowych alfa receptorów możemy spalić znacznie więcej tkanki tłuszczowej niż poprzez sam wysiłek fizyczny co znajduje przełożenie w wielu badaniach. Choć jak widać sama w sobie nie inicjuje procesu redukcji tłuszczu, to może znacznie podnieść efektywność naszych treningów, a efekty jej stosowania widoczne są nawet w okresie około dwóch tygodni.

Rauwolscine, a samopoczucie.

Substancja ta wykazuje właściwości mające potencjał podnieść poziom serotoniny w mózgu, jednego z kluczowych neuroprzekaźników. Jest pod tym względem również o wiele bardziej skuteczna od „zwykłej” johimbiny gdyż pozwala na wysycenie większej ilości receptorów. Właśnie dlatego bardzo często suplementy przed treningowe i spalacze tłuszczu sprawiają odczuwanie euforii czy stanów szczęścia. Efekty Rauwolscine w tym zakresie możemy w bardzo łatwy sposób zwiększyć jeśli będziemy stosować ją razem z kofeiną bądź innymi substancjami energetycznymi.

Rauwolscine, a zaburzenia erekcji.

Warto na wstępie zaznaczyć, że nigdy nie została precyzyjnie zbadania pod kontem takich właściwości, jednak ze względu na bliźniacze podobieństwo z johimbiną może również wykazywać takie właściwości, potwierdzają to także opinie osób stosujących taką suplementację. Wspomnijmy że Yohimbine ma zastosowanie medyczne w niektórych krajach, dlatego warto dać również szansę Rauwolfi skoro potencjalnie może przynieść identyczne korzyści przy mniejszym prawdopodobieństwie skutków uboczych.

Chlorowodorek czy ekstrakty?

Rauwolscine jest suplementem naturalnym, a co za tym idzie możemy spotkać ją w licznych ekstraktach z kilku roślin. Bardzo często na opakowaniu suplementu widnieje informacja z jakiej rośliny otrzymujemy ekstrakt oraz w jakim stopniu jest on standaryzowany.

Najlepszym źródłem Rauwolscine wśród ekstraktów roślinnych jak Rauwolfia Canescens. W odróżnieniu od Serpentiny zawiera ona praktycznie tylko i wyłącznie najwyższej jakości czyste i aktywne biologicznie alkaloidy. Jest ich zdecydowanie najlepszym naturalnym źródłem które nie jest wzbogacone o liczne dodatkowe substancje. Dzięki temu dostarczamy tylko i wyłączenie to na czym nam najbardziej zależy bez niechcianych dodatków. Jest ona standaryzowana najczęściej na około 90% procent gdyż uchodzi za najbogatsze źródło Rauwolscine.

Drugą bardzo dobrą opcją jest zakup w formie chlorowodorku, niestety bardzo ciężko dostępnego i wysokich cenach. Wydaje się więc, że dla codziennej suplementacji wysokiej jakości Rauwolfia Canescens jest idealna zarówno pod kontem skuteczności jak i bezpieczeństwa. W przypadku Rauwolfii Serpentina bardzo często dochodziło do niezgodności faktycznej zawartości alkaloidów względem tego o czym informowała nas etykieta danego produktu.

Jak stosować Rauwolscine w celu redukcji tkanki tłuszczowej?

Potencjał działania tego alkaloidu jest o wiele większy niż jej popularniejszej kuzynki Yohimbine dlatego dawki stosowane w suplementach mogą być odpowiednio mniejsze. Najczęściej około 2-3 mg wykazuje się skutecznością i nie powoduje odczuwania żadnego dyskomfortu związanego z ich przyjmowaniem. Za względu na blokowanie receptorów które są inhibitorami lipolizy warto jest stosować ją przede wszystkim bezpośrednio przed aktywnością fizyczną. Im dłuższy trening ( w granicach normy ) tym większa efektywność suplementacji. Pamiętajmy, że nie istnieją żadne magiczne tabletki na odchudzanie, nawet wśród farmakologii. Jednak biorąc pod uwagę wszystko co jest na rynku mamy tutaj do czynienia z czymś co realnie pozwala na pozbycie się nadmiaru tłuszczu w krótkim czasie, jednak jeśli poprzemy suplementacje także wysiłkiem.

Skutki uboczne – czy występują?

Wszystko zależy tutaj od indywidualnej tolerancji organizmu, jednak oczywiście zdarzają się takie przypadki. W przypadku Rauwolscine która ma stosunkowo łagodne działanie ryzyko to jest znacząco zmniejszone, jednak potencjalnie musimy uważać jeśli mamy problemy z układem krążenia czy sercowo-naczyniowym lub problemy z układem nerwowym.

Najlepszym sposobem ich uniknięcia to rozpoczęcie suplementacji od minimalnej dawki i stopniowe sprawdzenie swojej tolerancji. Rozsądne jest także spożywanie zwiększonej ilości płynów oraz co ciekawe łączenie tego suplementu z niektórymi adaptogenami np. teaniną.

Możemy śmiało powiedzieć, że Rauwolscine jest suplementem bezpieczniejszym od klasycznej johimbiny, a przy tym skuteczniejszym. Osoby stosujące obie te substancje zdecydowanie rekomendują tą pierwszą co ma odzwierciedlenie w specyfice działania i nie może być to dla nas zaskakujące.

Łączenie Rauwolscine ze stymulantami.

W suplementach spalających tłuszcz oraz niektórych energetykach możemy znaleźć ją w obecności kofeiny, synefryny czy higenaminy. Jak do tej pory nie pojawiły się jakiekolwiek doniesienia o poważnych skutkach ubocznych więc nie ma ku temu przeciwwskazań. Jednak pamiętajmy, że każdy organizm jest inny i musimy odpowiednio dostosowywać dawkę do naszych potrzeb. W jej łączeniu z innymi pobudzaczami musimy zachować czujność i słuchać swojego ciała.

Jak więc widać Rauwolscine to prawdopodobnie najbardziej wartościowy naturalny spalacz tłuszczu, który warto włączyć do suplementacji. Najwyższej jakości Rauwolscynę wraz Fukoksantyną i Fucoidanem zawiera spalacz tłuszczu Evolab ALphaburn, który jest najskuteczniejszym spalaczem tłuszczu brzusznego. Często możemy go spotkać w rankingach spalaczy tłuszczu, gdzie zajmuje wysokie lokaty
https://forum-sportowe.pl/topic/4-najlepsze-spalacze-t%C5%82uszczu-ranking/

Potencjalne korzyści wydają się być bardzo atrakcyjnie na tle niskiego ryzyka wystąpienia skutków ubocznych, które i tak nie są szczególnie uciążliwe. Jeśli poszukujesz więc czegoś co realnie działa i pomoże Ci zmienić sylwetkę, jak najbardziej warto sięgnąć po produkty oparte o Rauwolfię Canescens, Fukoksantynę i Fucoidan, tak jak wspomniany Alphaburn.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Rozpocznij ćwiczenia na siłowni i oszczędzaj!
Next post Garmin Forerunner 645 Music