Jak czyścić matę do ćwiczeń? Czy w ogóle się ją czyści? Jak często?

Jak czyścić matę do ćwiczeń? Czy w ogóle się ją czyści? Jak często?

0 0
Read Time:1 Minute, 21 Second

Niezależnie od tego czy wykonujesz na niej 26 różnych pozycji podczas tradycyjnej jogi, czy ćwiczysz na niej brzuszki, bądź pewna, że twoja mata do ćwiczeń się szybko brudzi. Jest w niej więcej zarazków niż w słuchawce telefonu komórkowego, czy w siedzeniu samolotu! Czy zastanawiałaś się czy i jak często ją czyścić? Nie martw się, nie jesteś sama.

Zachowaj swoją matę w czystości i dobrym stanie. Z pomocą przyjdą proste porady od MyFitnessPal. Wystarczy po ćwiczeniach przecierać matę czystą ściereczką, zwilżoną samodzielnie przygotowanym płynem, lub rozpylić na macie roztwór, za pomocą spryskiwacza do kwiatów i wytrzeć suchą ściereczką, a następnie rozwiesić. Matę lepiej jest wieszać, a nie zwijać, szczególnie tuż po ćwiczeniach i czyszczeniu. Raz na miesiąc możesz prać swoją matę w pralce z odrobiną detergentu. Nie zaleca się prania maty w pralce ładowanej od góry. Pamiętaj aby dać jej wyschnąć minimum 24 godziny. Maty nie wystawiamy na słońce. Jeśli suszymy w suszarce, ustawiamy średnią temperaturę.

Przepis na płyn do czyszczenia maty

MyFitnessPal radzi jak domowym sposobem, łatwo i szybko wyczyścić matę do ćwiczeń za pomocą samodzielnie przygotowanego płynu. Wystarczy wymieszać miarkę białego octu z dwiema miarkami wody oraz odrobiną olejku z drzewa herbacianego. Olejek ten ma właściwości antygrzybiczne, a do tego pięknie pachnie. Dzięki temu domowemu sposobowi, możesz z czystym sumieniem i czystą matą, rzetelnie wykonywać swoje aktywności, by potem zapisać je w aplikacji. Na koniec dnia sprawdzisz bilans kalorii, zarówno tych z ćwiczeń, jak i tych, które z przyjemnością spożyłaś. Aplikacja pomoże Ci prowadzić zdrowy tryb życia. Jeśli jej jeszcze nie masz w swoim telefonie, ściągnij czym prędzej, a pomoże Ci zadbać o systematyczność w jedzeniu i ćwiczeniu. A teraz zajmij się czyszczeniem swojej maty do ćwiczeń!

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Jabra Sport Coach Wireless
Next post Fitness dla każdego!