10 powodów, dla których warto stosować olej kokosowy w diecie

10 powodów, dla których warto stosować olej kokosowy w diecie

0 0
Read Time:2 Minute, 14 Second

Olej kokosowy w ostatnim czasie stał się bardzo popularny. Coraz więcej osób decyduje się na jego stosowanie w różnych dziedzinach naszego życia. Oto 10 powodów, dla których warto stosować olej kokosowy.

Doskonały olej kokosowy dla naszego organizmu

Niewiele osób ma świadomość jednak olej kokosowy jest olejem roślinnym, który powstaje na skutek tłoczenia twardego miąższu znajdującego się w orzechach palmy kokosowej. Podczas zakupu tego typu produktu powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na fakt, czy tego typu olej jest tłoczony na zimno oraz nierafinowany. W przeciwnym razie będzie pozbawiony cennych składników. Zatem dlaczego warto go stosować?

Cenne składniki zawarte w jednym opakowaniu

Coraz więcej osób w ostatnim czasie docenia wartość oleju kokosowego. Z tego względu zainteresowanie tym produktem stale wzrasta. Oto 10 powodów dla których warto stosować olej kokosowy w naszej diecie:

1. zawiera unikalne tłuszcze (w tym 50% kwasu laurynowego),

2. obniża poziom cholesterolu,

3. zmniejsza ryzyko chorób serca,

4. pomaga oraz zapobiega w leczeniu choroby Alzheimera,

5. wspomaga odchudzanie,

6. pomaga zrównoważyć hormony,

7. charakteryzuje się działaniem antywirusowym,

8. ma działanie antybakteryjne,

9. jest źródłem cennych witamin,

10. stanowi doskonały zamiennik masła.

W ostatnim czasie przeprowadzone badania naukowe dowiodły, iż olej kokosowy zawiera około 50% bardzo rzadkiego kwasu laurynowego, a także naturalnych średnio łańcuchowych kwasów tłuszczowych MCFAs. Są one bardzo łatwo przyswajalne przez nasz organizm.

Warto wiedzieć, iż olej kokosowy także skutecznie obniża poziom cholesterolu. Jak pokazują najnowsze badania wspomniany olej nie zawiera praktycznie żadnego cholesterolu. Ponadto tego typu produkt zmniejsza ryzyko chorób serca, ponieważ dzięki niemu poprawiają się czynniki krzepnięcia krwi. Warto pamiętać, iż także dzięki jego systematycznemu spożywaniu poziom dobrego cholesterolu w naszym organizmie rośnie.

Ponadto wspomniany olej także pomaga w chorobie Alzheimera. Wystarczy jedynie systematycznie spożywać jego cztery łyżeczki dziennie. Również jego wprowadzenie do naszej diety skutecznie zapobiega powstaniu tej choroby.

Warto pamiętać, iż tego typu produkt także doskonale wspomaga odchudzanie. Jego systematyczne spożywanie połączone ze zmianą diety oraz treningami może przynieść nam zadowalające efekty. Nie możemy zapominać również o tym, iż tego typu olej także przyczynia się do prawidłowej syntezy hormonów w naszym organizmie. Olej kokosowy charakteryzuje się także działaniem antywirusowym oraz antybakteryjnym. Jego systematyczne spożywanie wzmacnia naszą odporność, a także dzięki niemu możemy zwalczyć wiele drobnoustrojów. Warto pamiętać także o tym, iż jest cennym źródłem wielu witamin między innymi z grupy B oraz stanowi doskonały zamiennik masła.

W ostatnim czasie olej kokosowy stał się bardzo popularny. Jeżeli zdecydujemy się na jego systematyczne stosowanie możemy być pewni, iż ogólny stan naszego zdrowia bardzo szybko się poprawi. Jednak powinniśmy pamiętać, aby przed zakupem wybranego produktu sprawdzić, czy jest to produkt nierafinowany oraz czy podczas produkcji był tłoczony na zimno. W przeciwnym razie tego typu produkt nie będzie zawierał wszystkich wartościowych składników, które powinien posiadać.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Jak przygotować się do wypraw i prac alpinistycznych?
Next post Zorganizuj dziecku pasję