Szampon i odżywka do włosów farbowanych. Zobacz, dlaczego warto zdecydować się na wyjątkowe kosmetyki do włosów L’Oreal!

Farbowanie włosów to czynność, którą wykonuje regularnie większość współczesnych kobiet. Odpowiednio dobrany kolor włosów oraz fryzura jest bowiem w stanie doskonale podkreślić naszą naturalną urodę, a także indywidualną osobowość. Jednak prawda jest taka, że o ile duża część z nas bardzo dobrze radzi sobie z przeprowadzaniem samodzielnej koloryzacji włosów, o tyle bardzo często zapominamy o właściwej pielęgnacji włosów po farbowaniu. Podpowiadamy zatem, jakie kosmetyki do włosów powinny znaleźć się w naszym posiadaniu i dlaczego warto w tym przypadku stosować szampon i odżywkę do włosów farbowanych L’Oreal Elseve!

women-697927_640

Szampon i odżywka do włosów farbowanych

Wielu paniom wydaje się, że rodzaj stosowanego na co dzień szamponu i odżywki do włosów nie ma większego znaczenia w utrzymaniu prawidłowej kondycji włosów – w końcu zadaniem każdego szamponu jest dokładne usunięcie wszelkich zanieczyszczeń z włosów, zaś odżywka (jak sama nazwa wskazuje) ma po prostu dostarczać włosom jak największą ilość odżywczych składników. Tymczasem okazuje się, że w przypadku włosów farbowanych należy też zwrócić uwagę na to, by wybrane produkty posiadały dodatkowo właściwości chroniące nasze włosy przed szybką utratą koloru.

Profesjonalne szampony do włosów L’Oreal

Na rynku kosmetycznym możemy znaleźć wiele odpowiednich szamponów do pielęgnacji włosów farbowanych, jednak zdecydowanie najlepszą opinią cieszą się produkty do włosów L’Oreal. Szampon do włosów L’Oreal Elseve Color Vive został wzbogacony specjalną formułą z koncentratem odżywczym, który sprawia, że włosy są nie tylko właściwie odżywione i jedwabiście gładkie, ale też wzmocnione i skutecznie chronione przed działaniem szkodliwych promieni słonecznych. Filtry UVA i UVB w szamponie do włosów zabezpieczą je przed zniszczeniami w wyniku działania niekorzystnych czynników zewnętrznych, a tym samym utratą koloru i blasku na włosach nawet przez 7 tygodni.

Profesjonalne szampony, odżywki i maski do włosów L’Oreal

W ofercie profesjonalnych kosmetyków do włosów farbowanych L’Oreal znajdziemy nie tylko szampony, skutecznie chroniące włosy przed utratą koloru, ale też odżywki i maski do włosów, które dodatkowo odżywią włosy, a przy tym zapobiegną ich nadmiernemu przesuszaniu w wyniku koloryzacji. Bardzo ważne jest to, że wszystkie produkty z gamy L’Oreal Elseve zostały wzbogacone specjalnym koncentratem odżywczym oraz filtrami UV, dzięki czemu nasze włosy będą miały zapewnioną odpowiednią ochronę również przy zastosowaniu wszystkich tych produktów oddzielnie. Pamiętajmy jednak, by raz na jakiś czas zapewniać naszym włosom dodatkową pielęgnację np. w postaci specjalistycznego zabiegu olejowania włosów, by utrzymać je na długo w dobrej kondycji.

Farby do włosów L’Oreal

Dobór odpowiednich szamponów, odżywek czy masek do włosów farbowanych to bardzo ważny krok w utrzymaniu ich właściwej kondycji. Nie możemy jednak zapominać, że równie duże znaczenie ma to, jakich środków używamy do koloryzacji włosów. Jeżeli nasze włosy z natury są słabe i delikatne, do koloryzacji powinnyśmy stosować farby bez amoniaku np. L’Oreal Casting Creme Gloss, które zapewnią nam świeży i atrakcyjny kolor włosów, ale tym samym nie wywołają zbyt dużych zniszczeń na włosach. Panie, u których wymagana jest trwała koloryzacja (pokrywająca dokładnie siwe włosy), mogą wybierać farby do włosów zawierające amoniak, ale najlepiej, by posiadały one w swoim składzie również pewne odżywcze substancje, które będą pielęgnowały włosy podczas koloryzacji np. farby do włosów z gamy L’Oreal Preference czy Prodigy z dodatkiem odżywczych olejków.

Dołącz do naszej grupy, porozmawiaj o fitnessie, poznaj znajomych, ćwicz z nami: Fitness & Bieganie