Pielęgnacja cery naczynkowej, czyli jak pozbyć się pajączków na twarzy

Pielęgnacja cery naczynkowej, czyli jak pozbyć się pajączków na twarzy

0 0
Read Time:2 Minute, 9 Second

Twoja skóra jest zaczerwieniona? Masz problem z pękającymi naczynkami? Dowiedz się, jak pielęgnować skórę naczynkową, by zniwelować zaczerwienienie i cieszyć się zdrowym wyglądem.

Charakterystyka cery naczynkowej

Cera naczynkowa jest szczególnie wrażliwa. Charakteryzuje się zaczerwieniem twarzy, a także pojawiającymi się plamkami w okolicach nosa. Skóra twarzy jest cienka i bardzo szybko reaguje na zmieniające się czynniki pogodowe – wiatr, mróz i słońce.

Przyczyną są naczynka zlokalizowane o wiele płycej w skórze niż w przy cerze normalnej. W powstawaniu cery naczynkowej duży wpływ mają uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne, a także nadciśnienie tętnicze. Przyczyną nasilania się objawów może być także:

  • nieodpowiednia dieta,
  • nadmierne ciepło,
  • suche otoczenie,
  • stres, zdenerwowanie,
  • stosowanie nieodpowiednich kosmetyków.

Właściwa pielęgnacja cery naczynkowej jest niezwykle ważna. Zaniedbanie leczenia może skutkować pojawieniem się trądziku różowatego. Lekarstwem na czerwoną twarz mogą być specjalne kosmetyki do cery naczynkowej. Całą serię możesz znaleźć na stronie sklep.arkana.pl.

Pielęgnacja cery naczynkowej

Cera naczynkowa wymaga szczególnej uwagi. Do jej pielęgnacji najlepiej używać dermokosmetyków, które są bogate w witaminy i chronią przed promieniowaniem UV. Kosmetyki do cery naczynkowej łagodzą objawy, regenerują i odżywiają.

W swoim składzie zawierają witaminę A, która przyśpiesza regenerację skóry, witaminę C odpowiedzialną za wzmacnianie ścian naczyń krwionośnych, a także witaminę B pełniącą funkcje ochronne.

Warto zwrócić szczególną uwagę na obecność składników, które pozwolą zmniejszyć rumień. Jednym z nich jest kwas laktobionowy, który dodatkowo spowalnia proces starzenia się skóry, a także posiada właściwości nawilżające. Naturalne okłady z roślinnych ekstraktów uzupełniają codzienną pielęgnację cery naczynkowej.

Kosmetyki tego typu polecane są także osobom z trądzikiem różowatym lub podrażnioną mechanicznie lub chemicznie w wyniku zabiegów dermoestetycznych cerą.

Makijaż

Cera naczynkowa jest trudna do ukrycia i często zaczerwienienie przebija się przez makijaż. Jeżeli chcesz je zamaskować, używaj kremów z dodatkiem glinki lub zielonego barwnika kryjącego. Przed wieczornym wyjściem pod makijaż nałóż zieloną bazę, a na nią kryjący podkład, który pozwoli optycznie pozbyć się zaczerwienia.

Pamiętaj, że używanie ciężkich fluidów może spowodować zapychanie porów, dlatego codzienny makijaż powinien być delikatniejszy. Unikniesz dzięki temu powstawania nieprzyjemnych zaskórników i stanów zapalnych, które dodatkowo podrażnią Twoją naczynkową cerę.

Czego unikać?

Cera naczynkowa to sporo wyrzeczeń. Należy unikać czynników, które mogą dodatkowo podrażnić skórę i zaostrzyć jej objawy. Wszystko, co podnosi temperaturę ciała jest szkodliwe, dlatego ważne jest, by unikać silnych mrozów, a także gorącego powietrza – sauna, opalanie.

Na skórę naczynkową zły wpływ ma również czerwone wino i chlorowana woda. Kosmetyki zawierające alkohol, o silnych właściwościach wysuszających, dodatkowo zaostrzą objawy.

Zrezygnuj także z gruboziarnistych i mocno złuszczających peelingów. Zwróć uwagę na swój jadłospis. Wyeliminuj z niego pikantne produkty, a także mocną herbatę i kawę. Jeżeli jednak Twoja cera nie ulega poprawie skonsultuj się z dermatologiem.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Kreatyna i BCAA – czyli podstawowe suplementy dla osób aktywnych fizycznie
Next post Odchudzona bieżnia