Najpopularniejsze mangi w historii

Najpopularniejsze mangi w historii

0 0
Read Time:1 Minute, 53 Second

Dla mniej wtajemniczonych – manga znaczy tyle co komiks, obraz lub rysunek. To japońskie słowo wywodzi się ze sposobu ozdabiania rycin, a także innych form sztuki użytkowej. Dzisiaj najczęściej osoby używające tego słowa mają na myśli po prostu pochodzący z Kraju Kwitnącej Wiśni komiks.

Biorąc pod uwagę ostatnie lata można śmiało powiedzieć, że japońskie filmy animowane zyskały sporą popularność nie tylko w samej Japonii, lecz również w USA, a także Europie. Niestety na zbyt duży wybór tego typu produkcji w Polsce nie możemy narzekać. Są jednak tytuły, które z całą pewnością zna każdy miłośnik mangi.

Oto 3 z nich:

Naruto

Zapewne teraz zastanawiasz się komu dedykowane są japońskie mangi i do której grupy docelowej chcą trafić jej twórcy. W tym przypadku zamierzeniem było trafić do dorastających chłopców uwielbiających śledzić liczące nawet kilkanaście tomów sagi. W przypadku tej mangi jej główny bohater – tytułowy Naruto Uzumaki jest nastoletnim ninja, który praktycznie przez cały czas szuka szacunku i uznania wśród swojego otoczenia. W dodatku jego celem jest zostanie tzw. hokage, czyli mówiąc w skrócie przywódcą i jednocześnie najsilniejszym ze wszystkich ninja w wiosce którą zamieszkuje. Po raz pierwszy Naruto opublikowany został w 1999 roku, a od tego czasu w Japonii ukazały się 72 tomy tej mangi i w Polsce aż 66.

Dragon Ball

Jej twórcą jest niejaki Akira Toriyama. Będący w temacie dosyć szybko zauważą, że Dragon Ball oparty został na motywach pochodzących z jednej z chińskich powieści noszącej tytuł „Wędrówka na zachód”. Podobnie jak każda inna manga Dragon Ball liczy sobie kilkadziesiąt tomów, a dokładniej 42 tomów podstawowych plus 1 specjalny. Na ich podstawie powstało dosyć dobrze znane w Polsce anime składające się z 4 serii. Jego bohater, niejaki Son Goku wraz ze swoją przyjaciółką Bulmą w poszukiwaniu tajemniczych Smoczych Kul i cała akcja toczy się właśnie wokół niej.

Akira

Prawdziwy klasyk liczący sobie już prawie 30 lat. Akira to tytuł mangi oraz nakręconego na jej podstawie anime z 1988 roku. Cała akcja rozgrywa się w niedalekiej przeszłości. W nowo powstałej na gruzach zniszczonego podczas III wojny światowej Tokio metropolii – NeoTokio. Główni bohaterowie: Kaneda i Tetsuo Shima są członkami gangu motocyklowego i w czasie walki z konkurencyjnym gangiem jeden z nich ulega wypadkowi, wskutek którego trafia do laboratorium, gdzie poddawany jest przeróżnym eksperymentom celem obudzenia w nim psychicznej mocy.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Jakie odżywki i suplementy przydadzą się w czasie treningu biegowego?
Next post Laserowe wybielanie zębów