Jak sprawić, by włosy miały lśniący kolor?

Marzeniem wielu kobiet jest posiadanie długich, lśniących i odżywionych włosów. Niektóre z nas uważają, że taki efekt można uzyskać jedynie korzystając z profesjonalnych zabiegów w salonach kosmetycznych. Nie jest to prawdą. Wystarczy tylko dobrać właściwe kosmetyki, a będziesz mogła cieszyć się z włosów niczym hollywoodzka gwiazda.

Lśniące włosy = zdrowe włosy

Tylko zdrowe włosy pięknie lśnią i prezentują się w nienaganny sposób. Podstawą jest ich właściwe odżywienie. Jeżeli łuski włosów przylegają do siebie, nie ucieka z nich wilgoć. A tym samym nie puszą się i nie wykręcają we wszystkie strony. Nie ma żadnych problemów z ich układaniem. Oczywiście trzeba pamiętać, że nikt nie ma idealnych włosów. Można jednak zbliżać się do ideału używając wysokiej jakości produktów kosmetycznych. Możemy je nabyć w wielu sklepach internetowych m.in. na pl.Oriflame.com. Właściwa pielęgnacja włosów przyczyni się do uzyskania właściwych efektów, z których będziemy po prostu zadowoleni.

Sposoby na właściwe odżywienie włosów

Podstawą pielęgnacji włosów jest stosowanie delikatnych szamponów o bardzo dobrym składzie. Oczywiście nikomu nie należy przypominać, że włosy, podobnie jak całe ciało, trzeba myć codziennie. W ten sposób uda się usunąć z nich toksyny i wszelkie zabrudzenia, które mogły nagromadzić się w nich podczas całego dnia.

Piękne włosy to bez wątpienia włosy nawilżone. Powinny one mieć przynajmniej 10% wody, aby mogły prezentować się zachwycająco. Aby móc taki efekt utrzymać, należy nakładać na włosy maseczkę nawilżającą. Zabieg ten należy wykonywać przynajmniej raz w tygodniu.

Z włosami trzeba również właściwie się obchodzić. Nie należy szarpać ich podczas wycierania po kąpieli, suszenia czy podczas czesania. Obchodząc się z nimi delikatnie, nie uszkodzimy ich struktury. Na pewno włosy odwdzięczą się nam nienagannym wyglądem. Jeżeli już jesteśmy w temacie czesania, to przypominamy, że warto stawiać na szczotki wykonane z naturalnego włosia. Są one najlepsze do rozczesywania kosmyków i dbania o idealny wygląd fryzury.

Dołącz do naszej grupy, porozmawiaj o fitnessie, poznaj znajomych, ćwicz z nami: Fitness & Bieganie