Innowacyjny laser Vectus

Depilacja laserowa jest innowacyjną metodą pozbywania się nadmiaru owłosienia z ciała i co ważne jest to metoda obecnie najskuteczniejsza, ponieważ przeprowadzenie zaledwie kilku serii zabiegów, w zaleconych przez dermatologa lub kosmetologa odstępach czasu, pozwala na zawsze pozbyć się uporczywego problemu.

Innowacyjność depilacji laserowej laserem Vectus

Laser diodowy Vectus o długości fali 810 nm, opracowany został przez firmę Palomar Medical Technologies i jest obecnie najnowocześniejszą metodą pozbywania się nadmiaru owłosienia, dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii, stanowiącej efekt wieloletnich prac badawczy i eksperymentalnych naukowców z Uniwersytetu Harvarda w Stanach Zjednoczonych.
Działanie urządzenia oparte jest o zjawisko fototermolizy selektywnej, która polega na wnikaniu wiązki lasera w głąb skóry, gdzie dochodzi do trwałego uszkodzenia mieszka włosowego, co zapobiega jego ewentualnej regeneracji w przyszłości. Jest to możliwe za sprawą wbudowanego w urządzenie czytnika Skintel, analizującego poziom melaniny, która absorbuje wnikające wiązki lasera.
Trwałe usunięcie owłosienia jest możliwe po wykonaniu serii od czterech do sześciu zabiegów, w odstępach od czterech do dziesięciu tygodni, w zależności od wskazań dermatologa lub kosmetologa. Jak wykazały badania na osobach, które zdecydowały się wykonać zabieg depilacji laserowej, z wykorzystaniem lasera Vectus, skuteczność tej metody sięga poziomu aż 95%, co stanowi bez wątpienia przełom.

Budowa lasera Vectus

O skuteczności lasera Vectus i tym samym wykonywanej z jego pomocą depilacji, decydują:
– czytnik Skintel, który odczytuje poziom aktywnej melaniny w skórze, co pozwala dobrać odpowiednią dawkę lasera;
– technologia Photon Recycling, wykorzystująca światło odbite, dzięki specjalnie wbudowanym lustrom;
– technologia Advanced Contact Cooling, umożliwiająca dobór mocy lasera, do indywidualnej ciepłot ciała, co redukuje ryzyko poparzenia;
– głowica ze szkłem szafirowym, o właściwościach chłodzących, co ma wpływ na redukcję ryzyka odczuwania przez pacjenta bólu i dyskomfortu podczas wykonywania zabiegu;

Mimo iż depilacja laserowa laserem Vectus nie należy do tanich metod pozbywania się nadmiaru owłosienia z ciała, to jednak korzysta z niej coraz więcej osób. Przyczyny należy upatrywał w wyjątkowej skuteczności tej metody, która pozwala na zawsze pozbyć się dyskomfortu i kompleksów, towarzyszących permanentnie odrastającym i nieestetycznie wyglądającym włoskom.

Dołącz do naszej grupy, porozmawiaj o fitnessie, poznaj znajomych, ćwicz z nami: Fitness & Bieganie