Dobra kamera sportowa nie musi być droga!

Jak powszechnie wiadomo sport to pasja wielu ludzi. Aktywny tryb życia staje się coraz bardziej popularny. Kamerki coraz częściej towarzyszą nam na wakacyjnych wyjazdach. Filmowanie swoich i cudzych wyczynów nikogo już nie dziwi, a dobra kamera wcale nie musi być droga.

Na rynku jest wiele alternatyw dla znanej wszystkim marki GoPro, która wiedzie prym wśród producentów. Czy wybierając kamerkę powinniśmy wybierać tylko te najdroższe?

Zapewne gdy zapytasz kogoś o radę dotyczącą kamerki do rejestrowania podwodnych wycieczek lub sportowych osiągnięć dostaniesz jedną odpowiedz – GoPro. Nie od dziś wiadomo, że ta marka jest najbardziej rozpoznawalną, jeżeli chodzi o sportowe rejestratory wideo. Kamery GoPro są bardzo dobre, możemy zanurzać je  w wodzie i używać w ciężkich warunkach , a z każdym kolejnym wydaniem oferują świetne parametry. Dominacja tej firmy sprawiła, że narzuca ona wysokie ceny swoich produktów.

By mieć sprzęt najwyższej klasy wcale nie trzeba wydawać 2000 zł na najnowszy model GoPro. Na rynku dostępne są tańsze alternatywy, które oferują wysoką częstotliwość klatek Full HD lub obraz w UltraHD w rozdzielczości 4K. Wiele innych firm oferuje dużo bogatsze zestawy z kamerką sportową, w których można znaleźć różnorodne uchwyty, obudowy, pilot a w niektórych sytuacjach tańsze kamerki sprawują się lepiej. Tania kamera sportowa nie przekracza kosztu 700 złotych. W sprzedaży możemy znaleźć szerokokątne obiektywy, duże wyświetlacze LCD, oraz sprzęt który umożliwia łączność z Wi-Fi. Dzięki ostatniej opcji możemy mieć wgląd w obraz z kamerki oraz sterować funkcjami z telefonu. Żeby zapisać nasz film potrzebujemy karty SD, która umiejscowiona jest w slocie. Jeśli planujemy nagrywać duże ilości filmów, warto kupić więcej niż jedną, ponieważ wysoka rozdzielczość zabiera dużo miejsca.

Jeśli myślisz o zakupie kamerki zwróć uwagę na mniej znanych producentów. Wiele urządzeń nie odbiega jakością od znanych marek i nie warto przepłacać za ich rozpoznawalność. Ciekawe oferty znajdziesz najczęściej on-line, ale warto zapytać również w sklepach stacjonarnych.

Dołącz do naszej grupy, porozmawiaj o fitnessie, poznaj znajomych, ćwicz z nami: Fitness & Bieganie