Dlaczego uzależniamy się od biegania, czyli czym jest stan flow?

Czy można się uzależnić od biegania? Tak! Uzależnienie od samej czynności, ruchu, ale przede wszystkim uzależnienie od emocji, które towarzyszą w trakcie. Bieganie to również chwila dla siebie, możliwość pobycia samemu ze swoimi myślami, ale także odprężenia umysłu i skupienia na swoim oddechu i ciele.

To także, wyrabianie sobie zdrowych nawyków! Regularne ćwiczenia i ruch zapobiegają chorobom sercowo-naczyniowym, nadwadze oraz otyłości oraz pozytywnie wpływają na naszą kondycję psychiczną.

Bieganie jak i każda inna aktywność fizyczna, poprawia nastrój. A endorfiny, które się zaczynają wydzielać po treningu, działają na nasze ciało i umysł dużo dłużej niż w przypadku, gdy są uwalniane przez substancje chemiczne (np. używki). Podczas biegania jak i w trakcie innych ulubionych aktywności ruchowych możemy doświadczyć tzw. FLOW. Flow to swobodny przepływ energii, energetyzujące skupienie, czysta przyjemność z wykonywanej czynności, pełne zaangażowanie. Koncepcja flow została scharakteryzowana w psychologii już w latach 80. Jej twórcą jest Mihaly Csíkszentmihályi według, którego flow to stan między satysfakcją a euforią, to uczucie, kiedy poddajemy się całkowicie danej czynności, a wszystko dookoła traci znaczenie. Flow to swego rodzaju zatracenie się w danej czynności i odpuszczenie potrzeby, kontroli i poczucia czasu. Liczy się tu i teraz, uczucie płynięcia na fali ogarnia całe nasze ciało i

W Polsce jednym z nielicznych propagatorów idei FLOW jest firma 3flowsolutions, która już w swojej nazwie odnośni się do tej właśnie koncepcji.

Firma 3flowsolutions to firma z wizją i misją. Misją dążenia do szczęścia, dzięki uzyskaniu spokoju ducha i równowagi ciała. Cała koncepcja i misja firmy zawiera się w słowach ‘Find your FLOW’. Sukces i wygrana to ‘skutki’ systematyczności, wytrwałości, konsekwentnego i świadomego dążenia do celu.

Marka dąży do propagowania świadomego stylu życia. Dążenia do poprawy jakości swojego życia poprzez regularną aktywność fizyczną, zbilansowaną dietę, połączoną z odpowiednią suplementacją. Tylko dzięki połączeniu tych trzech, jesteśmy w stanie osiągnąć w pełni szczęście i osiągnąć każdy założony cel!

1. Aktywność fizyczna – to zdrowe ciało i piękna sylwetka. Regularne uprawianie sportu poprawia nastrój, dodaje siły i energii!

2. Dieta – mówi się, że jesteś tym co jesz, a chcemy być jak najlepsi,prawda?, więc wybierajmy jak najlepsze i bogate w składniki odżywcze produkty.

3. Suplementacja – w wielu sytuacjach nie jesteśmy w stanie zapewnić organizmowi wszystkich potrzebnych mu składników, o czym SAM nas informuje! Niedobór pewnych makro i mikroskładników powodują permanentne uczucie zmęczenia i brak energii, stres i niepokój, ciągłe uczucie łaknienia i głodu, bezsenność, problemy ze skórą i włosami, a nawet smutek i depresję!

Marka 3flowsolutions przygotowała suplement, który jest zwieńczeniem całej idei i koncepcji Flow oraz wsparciem dla osób aktywnych fizycznie i dążących do wymarzonej sylwetki.

SlimFLOW to innowacyjny produkt. Kompleksowo zaopatrzy cały organizm w niezbędne mu składniki odżywcze. To 11 substancji pochodzących z certyfikowanych źródeł, o potwierdzonym działaniu i skuteczności. Skomponowane przez ekspertów, , doświadczonych farmaceutów, lekarzy i dietetyków. Stosowany wraz ze zmianą nawyków żywieniowych i regularną aktywnością fizyczną wspomoże proces odzyskiwania równowagi ciała i umysłu. Pomoże w odzyskaniu życiowego FLOW. Zatem, Find your FLOW!

Zapraszamy na stronę: https://3flowsolutions.pl/

Dołącz do naszej grupy, porozmawiaj o fitnessie, poznaj znajomych, ćwicz z nami: Fitness & Bieganie