Co zrobić z żylakami?

Co zrobić z żylakami?

0 0
Read Time:2 Minute, 24 Second

Na żylaki cierpią ludzie w różnym wieku, przeważnie starsi. Problem ten jest szczególnie bolesny dla kobiet, które z tego powodu muszą ukrywać zgrabne nogi pod długą spódnicą, czy spodniami. Na szczęście współczesna medycyna znalazła już na to sposób.

Czy żylaki to tylko problem kosmetyczny?

Można się zgodzić, że na początku choroby, kiedy na skórze widać tylko „pajączki”, jest to problem jedynie natury estetycznej. Niestety, w miarę upływu czasu pajączki zmieniają się w wypukłe, fioletowe „sznury”, którym towarzyszą przykre dolegliwości. Pojawia się problem ciężkości nóg, obrzęków i bolesnych skurczy. Jeśli odpowiednio wcześnie nie poddamy się leczeniu, może dojść do stanu zapalnego w żyłach, krwawiących ran lub owrzodzeń. Choroba może nawet zagrozić naszemu życiu, jeżeli dojdzie do zakrzepowego zapalenia żył, czy zatorowości płucnej.

Sposoby leczenia

Objawy choroby można zmniejszyć, stosując specjalne pończochy uciskowe oraz preparaty w postaci tabletek i maści. Przynoszą one ulgę, zmniejszając ból i obrzęki, ponieważ uszczelniają naczynia krwionośne i wspomagają mikrokrążenie żylne. Warto sięgnąć po leki zawierające m.in. diosminę, hesperydynę, escynę i witaminę C. Niestety, oszczędzanie nóg i stosowanie tych preparatów nawet przez dłuższy czas nie spowoduje, że żylaki znikną. Aby zlikwidować problem z przewlekłą niewydolnością krążenia kończyn dolnych, należy usunąć żylaki operacyjnie w szpitalu. Oczywiście, jak przy każdej operacji, należy liczyć się z możliwymi powikłaniami. Pozostają również blizny po rozległych cięciach na skórze.

Jak leczy się żylaki w prywatnych klinikach?

Współczesne kliniki wykorzystują najnowsze osiągnięcia medycyny i oferują różne metody nieinwazyjnego leczenia żylaków. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.kriocentrum.com. Chociaż zabiegi te są płatne, decyduje się na nie wielu pacjentów, ze względu na ich skuteczność i bezpieczeństwo pacjenta. Ponadto, komplikacje zdarzają się wyjątkowo rzadko. Istotny jest również fakt, że chory nie wymaga hospitalizacji i powraca do normalnej aktywności w ciągu kilku dni po zabiegu. Nawet przy zmianach o dużym nasileniu na skórze nie widać przebarwień, krwiaków, ani blizn.

Na czym polegają zabiegi usuwania żylaków w klinikach?

Stosuje się kilka metod, należą do nich między innymi: skleroterapia (obliteracja), EVLT, SVS, kriostripping oraz EVRF. Polegają one na doprowadzeniu chorej żyły do martwicy i zanikania. W skleroterapii czynnikiem zamykającym światło żyły jest środek chemiczny, w metodzie EVLT – laser, w sposobie SVS – para wodna, w kriostrippingu – zamrażanie, w EVRF natomiast – wysoka temperatura.

Metoda EVRF

Zabieg EVRF polega na umieszczeniu wewnątrz niewydolnej żyły sondy, która generuje fale radiowe. Wywołują one miejscowe podniesienie temperatury, na skutek czego żyła ulega szybkiemu obkurczeniu i zwłóknieniu. Zabieg trwa dosyć krótko (dla obu kończyn jest to ok. 2,5 godziny) i jest całkowicie bezpieczny. W Warszawie można go przeprowadzić w klinice Kriocentrum.

Dzięki tym nowoczesnym zabiegom żylaki przestały już stanowić zagrożenie dla życia dla wielu osób dotkniętych przewlekłą niewydolnością żylną.

About Post Author

Redakcja Fit-Pro.pl

Fit-pro.pl to gólnopolski serwis fitness skierowany do osób ćwiczących i trenerów fitness. Naszym priorytetem jest poprawa świadomości o korzyściach płynących z ćwiczeń fitness. Jesteśmy oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Trenerów Fitness.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Ćwiczenia na mięśnie pleców – zadbaj o swoją sylwetkę
Next post Materac dla pary – na co zwrócić uwagę?