Buty do siatkówki – czy wiesz, jak je wybrać?

Siatkówka to obecnie jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. Związane jest to nie tylko z poziomem emocji, jaki zapewnia sama gra, ale również sukcesami naszej reprezentacji. Coraz więcej osób szuka zatem sprzętu, a dokładniej rzecz ujmując: butów do siatkówki. Jak kupić buty siatkarskie i być zadowolonym? O tym jest właśnie ten tekst.

Jak wybrać buty do siatkówki?

O tym, że buty to najważniejszy element wyposażenia każdego gracza pisano już wielokrotnie. To one odpowiadają za stabilizację, amortyzację wszelkich uderzeń oraz chronią przed kontuzjami i zapewniają komfort grania. – Buty siatkarskie to podstawowa ochrona każdego gracza, nic zatem dziwnego, że tyle uwagi poświęca się ich wyborowi. Kluczowa jest przede wszystkim podeszwa, która musi odznaczać się odpowiednią elastycznością oraz wytrzymałością. Ważne jest, by miała wbudowane systemy, które będą amortyzować stopę. Na rynku dostępne są buty o różnej długości – przed kostkę i za kostkę. Można zatem dostępne rozwiązania dopasować idealnie do swoich potrzeb i możliwości. Kupując je warto również zwracać uwagę na środek buta – chodzi mi dokładniej o to, czy mają wyprofilowaną wkładkę i tym samym będą trzymać podbicie. – mówi ekspert z oferującego buty siatkarskie sklepu allsports.pl

Kupujemy buty do siatkówki!

Po wyborze odpowiedniego modelu przychodzi moment wyboru rozmiaru. – Okazuje się, że wiele osób nadal ma problem z wyborem właściwego rozmiaru. Błędem jest kupowanie butów, które będą miały dokładnie taki rozmiar, jak stopa. Musimy zostawić chociaż 0,5 cm luzu na skarpetkę sportową. Warto oczywiście zachować zdrowy rozsądek – zbyt duże buty stwarzają ryzyko kontuzji. Należy zatem znaleźć słoty środek. – dodaje ekspert z allsport.pl.

Odpowiednio doprane buty to podstawa w każdej dyscyplinie sportowej. Tak jest również w przypadku butów do siatkówki, których wyborowi warto poświęcić nieco czasu – w grę wchodzi przecież nasz komfort i zdrowie.

Dołącz do naszej grupy, porozmawiaj o fitnessie, poznaj znajomych, ćwicz z nami: Fitness & Bieganie
Poprzedni artykułMasaż klasyczny
Następny artykułJakie są rodzaje grzybic?
PODZIEL SIĘ