#5 powodów, dla których catering dietetyczny jest skuteczny w odchudzaniu

Catering dietetyczny to obecnie jedna z najlepszych metod odchudzania, jakiej możecie się podjąć. Dlaczego? Przede wszystkim: gwarantuje skuteczność, pod warunkiem, że będziecie się trzymać zaleceń i zrezygnujecie z podjadania pomiędzy przygotowanymi posiłkami. Dlaczego warto spróbować?

#1 Menu ułożone przez dietetyka

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego układanie diety jest takie trudne? Samodzielne przyrządzanie zdrowych, smacznych posiłków, które mają określoną ilość kalorii, to wyzwanie, któremu może sprostać jedynie dietetyk. Specjalista wie, które składniki dostarczą odpowiednią ilość energii i witamin, nie powodując równocześnie przybierania na wadze. Menu cateringu dietetycznego układają dietetycy, dlatego ty nie musisz się o nic martwić.

#2 Wiesz, ile kalorii ma każda porcja

Każdy posiłek cateringu dietetycznego ma ściśle określoną ilość kalorii. W ten sposób bez problemu możesz kontrolować, ile kalorii zostało spożytych w ciągu dnia i równocześnie przestrzegać zaleconej diety. Posiłki są idealnie zbilansowane i smaczne, a ty po prostu je zjadasz, bez konieczności szacowania, na co możesz sobie pozwolić, a na co nie.

#3 To naprawdę bardzo skuteczny sposób na odchudzanie

Trzymając się zasad cateringu dietetycznego, nazywanego również dietą pudełkową, naprawdę schudniesz. Badania przeprowadzone dla Oxfordu (International Journey of Epidemiology) przez badaczy Amy Look i Richarda Coopera potwierdzają, że w odchudzaniu sama dieta daje o wiele lepsze rezultaty niż stosowanie wyłącznie aktywności fizycznej. Oznacza to, że jedząc nieodpowiednio i uprawiając sport, niestety nie osiągniesz wymarzonej sylwetki. Ważne jest odżywianie! Catering dietetyczny zapewnia odpowiednią, zbilansowaną dietę.

#4 Posiłki są zróżnicowane

Catering dietetyczny to posiłki, które są smaczne, ciekawe i zróżnicowane. Przykładem jest firma Przełom w odżywianiu, gdzie menu tygodniowe jest po prostu bardzo apetyczne! Nie grożą ci dania pozbawione smaku, bo dieta wcale nie musi być nudna. Czy miodowo-musztardowe udka z kurczaka lub pierogi z kasza gryczaną nie brzmią pysznie – to przykładowe dania z cateringu.

#5 Oszczędność czasu

Przygotowanie pięciu posiłków w ciągu dnia jest bardzo pracochłonne. Catering dietetyczny rozwiązuje ten problem. Posiłki zostaną dostarczone pod wyznaczony przez ciebie adres, a ty nie będziesz się martwić o gotowanie według przepisów dietetyka. Możesz po prostu jeść i chudnąć!

Dołącz do naszej grupy, porozmawiaj o fitnessie, poznaj znajomych, ćwicz z nami: Fitness & Bieganie